Montaż rolet zewnętrznych w gotowym domu

Montaż rolet zewnętrznych jest możliwy praktycznie w każdym momencie. Co do zasady będzie jednak lepiej im wcześniej się na to zdecydujemy. Od tego kiedy będziemy decydować się nad montaż zależeć będzie jakie kasety można będzie zastosować.

W budynku, który już jest użytkowany można stosować kasety elewacyjne. Jest to system najtańszy i między innymi dlatego najczęściej stosowany. Tego typu kasety montujemy do muru nad oknem lub też do ramy okiennej we wnęce. W takich kasetach wybrać można rolety lewo oraz prawoskrętne. W modelach lewoskrętnych prowadnice będą się znajdować blisko ramy okiennej, dlatego wtedy można skorzystać ze skrzynek, które mają ścięte naroże a to sprawi, że zabiorą nam mniej światła. Jeśli wybieramy prawoskrętne rolety musimy liczyć się z montażem wzdłuż elewacji.

Roleta po opuszczeniu będzie licować z powierzchnią ściany. Pancerz rolety będzie znajdować się dalej niż w modelu lewoskrętnym i to może sprawić, że termiczna czy akustyczna izolacja będzie lepsza. Taki wariant stosować można w momencie, gdy głębokość ościeża będzie odpowiednia. Rolety zewnętrzne od południa czy z każdej strony Niektórzy decydują się na to, by rolety montować wyłącznie od strony południowej, ponieważ to ona będzie bardziej nasłoneczniona. Jest to jednak błąd, ponieważ tak naprawdę rolety zewnętrzne nie pełnią wyłącznie roli przeciwsłonecznej.

funkcje rolet zewnętrznychJeśli wyłącznie na takiej ochronie będzie nam zależeć to wydaje się, że lepiej montować rolety wewnętrzne. Natomiast te rolety zewnętrzne dają nam więcej pozytywnych funkcji, z których można korzystać. Rolety zewnętrzne można potraktować jako ochronę przed deszczem czy gradem. Poza tym materiał okienny będzie też starannie chroniony przed silnym światłem słonecznym. Rolety takie będą także zatrzymywać ciepło w okresie zimowym, gdy temperatura będzie spadać a pomieszczenia będą ogrzewane. Przez okna tego ciepła ucieka bardzo dużo. Poza tym rolety zewnętrzne są także pewnym zabezpieczeniem przed złodziejami, latem zaś przy największych upałach chronią przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń.