Typy rolet i montaż inwazyjny

Rolety to element, który będzie nas zabezpieczał przed nadmiernym nasłonecznieniem, może gwarantować prywatność i pełnić funkcje dekoracyjną. Wydaje się, że rolety wewnętrzne sprawdziły się świetnie jako forma zastępcza dla tradycyjnych zasłon.

Przede wszystkim są one praktyczne i łatwe do zastosowania. Ich zamontowanie nie będzie trudne, czasami nawet obejdzie się bez wiercenia. Rolety przystosowane mogą być do mocowania na suficie, ścianie czy też bezpośrednio na ramie okna przy użyciu specjalnych prowadnic albo też bez nich. Dzięki różnorodności można z łatwością wybrać taką opcję, która sprawdzi się rzeczywiście najlepiej. Chodzi o to, by wybierane rolety ostatecznie dobrze spełniały swoje zadanie i stały się elementem pozwalającym na stworzenie udanej aranżacji. Typy rolet Mamy w tej chwili wiele rodzajów rolet jak i też kryteriów, według których można je wybierać. Rolety dzielą się między innymi według materiału z jakiego są przygotowywane, wzoru czy tego jaka mają przepuszczalność światła. Najpopularniejsze rozwiązanie to rolety ekranowe rozwijane, miniroletki, rolety rzymskie, austriackie, plisowane czy rolety dzień – noc. 

Montaż inwazyjny

Montaż inwazyjny związany będzie ze sposobem montowania, który wymaga interwencji w postaci wiercenia otworów albo w ścianie, albo w suficie a niekiedy w ramie okiennej. Montaż polega na tym, że przykręca się element mocujący do gotowych otworów, w których umieszcza się wkręty. Taka metoda obecnie stosowana jest przy większości rodzajów rolet: - rolety rozwijane wolnowiszące - rolety kasetowe - rolety rzymskie - rolety austriackie - rolety plisowane - rolety dzień - noc

co warto wiedzieć o montażu rolet Uwaga!

Jeśli przytwierdzać się będzie element mocujący do ściany albo sufitu najlepiej będzie używać do tego kołków rozporowych. Wiercimy w ramie okiennej to wtedy wystarczą wkręty. Trzeba jednak pamiętać, by wkręty do ramy okiennej były dobrze wybrane. Jeśli wybierzemy zbyt długie mogą doprowadzić do uszkodzenia szyby. Jeśli będą za krótkie to niestety rolet nie będzie dobrze trzymana. Dlatego wykonanie starannych pomiarów jest bardzo ważne. Oczywiście w trakcie montażu używajmy poziomicy, ponieważ dzięki niej roleta będzie działać prawidłowo, gdy zostanie dobrze zamontowana.