Rolety wewnętrzne – montaż nieinwazyjny na profilu okiennym.

Kupując rolety wewnętrzne nie zawsze musimy decydować się na wiercenia powierzchni profili okiennych czy też ściany wokół okien. Mamy do wyboru kilka systemów rolet wewnętrznych, w tym także rolety nieinwazyjne, czyli takie których montażu dokonamy bez nawiercania dodatkowych otworów.

Taki typ rolety jest dostępny w każdym hipermarkecie budowlanym lub w sklepie z sprzętem domowym, a wybór jest ogromny. Bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacji, gdy nie chcemy naruszać powierzchni okna, ale także wtedy gdy nad oknem nie ma odpowiednio dużej przestrzeni na zamontowanie haków mocujących. Mamy do wyboru dwa sposoby montowania takich rolet, czyli przyklejanie lub też zamontowanie na specjalnych uchwytach. Przyklejanie jest sposobem na przytwierdzenie do powierzchni skrzydła czy ramy rolet rzymskich i kasetowych.

Przed przystąpieniem do przyklejania takich rolet pamiętajmy, aby dobrze wyczyścić powierzchnię z brudu oraz ją odtłuścić np. acetonem, bo inaczej roleta może szybko się odkleić. Dobrze przyklejona roleta bardzo dobrze się trzyma i spełnia swoją funkcję przez wiele lat. Drugi sposób montowania, czyli na uchwytach do tego przystosowanych, jest przygotowany dla rolet wolnowiszących.

rolety montowane na oknie Uchwyty to specjalne haczyki, tak skonstruowane, aby umożliwiały mocne i stabilne zawieszenie rolety wewnętrznej na skrzydle lub ramie okna. Nie trzeba w tym przypadku nic wiercić, haczyki są bardzo trwałe i bez problemu utrzymują roletę, oczywiście zgodnie z wagą do jakiej są dostosowane, im większe rolety tym solidniejsze i większe są uchwyty. Uchwyty nie przeszkadzają w otwieraniu i zamykaniu okien ponieważ są odpowiednio cienkie i wyprofilowane pod kształt okien. Nie zostawiają na profilu okiennym żadnych śladów, są bardzo łatwe w montażu i demontażu, co jest bardzo ważne jeśli zdecydujemy się na zmianę wystroju i postanowimy zmienić typ i tkaninę rolety.